گروه ماشین های کشاورزی کاوه

گروه ماشین های کشاورزی کاوه در سال ۱۳۲۸ هجری شمسی توسط زنده یاد حاج جلال کاوه با هدف تعمیر و تولید ماشین آلات کشاورزی در شیراز بنیانگذاری شد.
زنده یاد حاج جلال کاوه از سال ۱۳۳۸ پس از کسب تجارب صنعتی و آشنایی با پخش کشاورزی و نیاز سنجی بازار برای اولین بار در کشور اقدام به تولید تریلی پشت تراکتوری نمود و در سال ۱۳۴۳ اولین دیسک کشاورزی را در کشور تولید کرد که این نوآوری در صنعت ماشین آلات کشاورزی به همراه تولید گاوآهن بشقابی موجب شد تا مقامات کشوری از جمله نخست وزیر وقت از محل شرکت در شیراز بازدید به عمل آورده و با اهدای لوح و جوایز از ایشان تقدیر نمایند.

همزمان با روند رو به رشد جمعیت و گسترش مزارع کشاورزی ایران در دهه 60 و در نتیجه احساس نیاز جامعه کشاورزی به ماشین آلات پیشرفته تر، سهامداران با نیت تکمیل سبد کالای مورد نیاز جامعه کشاورزی اقدام به تاسیس دو واحد تولیدی دیگر نمودند.
زنده یاد حاج جلال کاوه در سال ۱۳۷۸ ازطرف خانه صنعت معدن طی مراسمی به عنوان پیش کسوت صنعت استان فارس لقب گرفت. ایشان در سال ۱۳۸۵ دار فانی را وداع گفت.

مشاهده محصولات ماشین ابزار کاوه از طریق لینک

اینک گروه ماشین های کشاورزی کاوه با بهره گیری از ۳ واحد تولیدی و یک نمایشگاه مرکزی در شیراز و اخذ نمایندگی از معتبرترین برند های ماشین آلات کشاورزی دنیا، فعالیت خود را علاوه بر تولید ماشین آلات کشاورزی، دامپروری و باغبانی، در بخش طراحی و تولید خطوط تهیه کود کمپوست نیز در بازارهای داخلی و خارجی گسترش داده است .
دریافت گواهینامه ISO10002 ، ISO9001 و تاییدیه کیفیت محصولات از سازمان جهاد کشاورزی و دیگر ارگان های مربوطه و همچنین انتخاب مدیران مجموعه به عنوان مدیران جوان نمونه استانی و کشوری و اخد لوح و تقدیرنامه های دیگر از افتخارات این مجموعه می باشد. طیف وسیع مشتریان در داخل و خارج از کشور مبین عملکرد مثبت و رو به رو رشد این مجموعه بوده که خود بیانگر مرغوبیت و کیفیت محصولات تولیدی است. هدفگذاری مدیران همواره نوآوری، ارائه خدمات پس از فروش مناسب و جلب رضایت مشتریان و مخاطبان مجموعه بوده و خدمت به جامعه زحمتکش کشاورزی افتخار پرسنل مجموعه خواهد بود.

شرکت ماشین ابزار فارس به عنوان یکی از شرکت های مجموعه کاوه، در سال 1369 تاسیس و با تولید انواع دیسک های هیدرولیک سبک و سنگین فعالیت خود را آغاز نمود و امروز با تولید و خدمات پس از فروش انواع ادوات نوین نظیر انواع خاکورز مرکب، بذرکار و بذرکار کودکار پنوماتیک غلات، انواع بذرکار و پلاستیک کش مختص صیفی جات، نشاءکارهای ریشه لخت و … افتخار خدمت رسانی به کشاورزان عزیز این مرز و بوم را دارد.

اهم فعالیت های شرکت در طول 15 سال گذشته :

– اولین و تنها تولید کننده بذرکارهای پنوماتیک غلات طرح آکورد از سال 1383
– اولین و تنها تولید کننده بذرکار کودکار پنوماتیک غلات با قابلیت فاروئر و کشت در بقایای گیاهی با گواهی ثبت اختراع از سال 1388
– اولین تولید کننده بذرکارها و پلاستیک کش مختص صیفی جات نظیر هندوانه، طالبی، خربزه و … از سال 1389
– تولید انواع خاکورزهای مرکب جهت تراکتورهای 4 ، 6 سیلندر و سنگین
– اولین تولید کننده نشاءکارهای تخصصی ریشه لخت در کشور از سال 1396

ISO